A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Deti I Dashuruar

Detin sot e pashë të trazuar, jo si gjithmonë
Shfrynte tallaze me dallgë të egra,të ashpra
Rënkonte me zërin e largët që vinte si jehonë
Në heshtje belbëzova,- "E ka lënë e dashura".

Perëndimi mistrec fshihej reve në qetësi
Fort e doja detin me margaritarë të pasur
I lutem sërish Zotit të bjerë në dashuri
Unë po hyj garant që ti gjej të dashur.

9 Qershor 2016

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019