A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Më Jepni Një Dhimbje

Më jepni një dhimbje,në gjoks t'më godasë
Një dhimbje që kockat mi ther'
Ta gdhend mbi një gurë e guri t'pëlcasë
E prap t'ja dijë për nder.

Me dhimbjen të humb siç humbin të humburit
E nga fillimi sërish të rinis
Nga trutë të luaj siç luajnë të luajturit
Do çmendem i ditur,ta dish.

Ah,ma jepni dhimbjen që flak e përflak
Të ndez një qenie tjetër
M'u fanit në sy Dostojevski plak
Me dhimbjen,kryevepër.

Albi Lushi. 29 Korrik 2016

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  7

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019