A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Hipokritët

Hipokritët s'i kam dashur hiç
Herë bëhen sorra e herë pëllumba
Ashtu si servilit kur i jep një çekiç
Dhe njerzit i duken gozhdë edhe thumba.

Mirpo bota është portokalle
Gozhdët edhe thumbat kthehen në çekiç
Ata që me ujqërit dikur hidhin valle
Fryn një erë e lehtë dhe i çon në hiç.

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019