A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Sërish Do Çmendesha

Befas,kur unë të jem larguar
Larg,shumë larg,një Zot e di
Thoni,- U zhduk i dashuruar
Në kërkim të vetes dashuri.

Kapluar male,rrugëve i endur
I marrë qenka,lanet më thanë
I sillesha botës gjysëm i çmendur
Që dashurinë ta kisha pranë.

S'dua njeri për të më kërkuar
Fosile të gjalla në arrati
Unë jam i marrë i dashuruar
Sërish do çmendesha për dashuri.

Albi Lushi. 03 Prill 2016

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019