A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Fushatë

Takojnë me njerëzit dhe dorën u zgjasin
U thonë dy fjalë dhe krisin e shkojnë,
U japin premtime,por mendjet u zhvasin,
Premtojnë Parajsën dhe prapë e harrojnë.

Vërtet unë nuk dua të jem politikan i regjur,
Por fjalën si Zot e mbi Zot marr për shembull,
Besimin e zemrës pishtar të mbaj ndezur,
Se bindja veç fjalës nuk njeh tjetër tempull.

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019