A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Më Mirë Të Humbësh

Mëngjeset gdhijnë siç nisin ëndrrat
Ashtu të përfjetura gjersa zgjohen
Njeriu mban pesha,ato më të rëndat
Dembelët e servilët qahen e ankohen.

Jeta ndjek udhen që përditë gëlon
Në fundin e pritur edhe të përshtatshëm
Më mirë të humbësh sesa kur s'lufton
Ose gërhiti vdekjes në gjumë te rehatshëm.

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019