A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Është Pak

Nuk të dua dy herë njëlloj,
Herë shumë,herë shumë më tepër,
Qorrazi në sytë e tu kërkoj,
kërkoj pak dritë si një i verbër.

S'di të dua njëlloj dy herë,
Të mos duash është mëkat.
Pa ty kjo botë do ish e mjerë,
Ndaj të të dua është shumë pak.

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019