Albi Lushi Poezi
Albi Lushi

Nxehtë

Përpëlitej trupit një afsh i nxehtë,
Tek digjej ëmbël,pastër, butë,
Si sobë e ngeshme pa një të metë
që brenda përcëllonte drutë!

Në mua dimri kish' plakur akujt,
Por vende-vende s'do mend që jo,
E jotja frymë tek fryma ime
dhe unë do shkrija, domosdo.

- Poezi nga Albi Lushi


- U dërgua nga Albi Lushi -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0