A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Nxehtë

Përpëlitej trupit një afsh i nxehtë,
Tek digjej ëmbël,pastër, butë,
Si sobë e ngeshme pa një të metë
që brenda përcëllonte drutë!

Në mua dimri kish' plakur akujt,
Por vende-vende s'do mend që jo,
E jotja frymë tek fryma ime
dhe unë do shkrija, domosdo.

- poem written by Albi Lushi


- Submitted by Albi Lushi -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019