A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Bukurisë

Bukurisë s'kam mundur ti gjej një emër,
Krenar i jam përulur ashtu si të gjithë,
Disa që guxuan e thërritën Femër
të tjerët e lexonin në shpirt.

Bukurisë s'i ngarkova kurrë emër,as ngjyrë,
As shije,as jerm, as lot që të qajë,
Në do thirre ëndërr, dalldi pa fytyrë,
veç... asaj ti përngjajë...

Asaj që do!

- poem written by Albi Lushi


- Submitted by Albi Lushi -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019