Më mbaj mend (për 1 muaj)

Albi Nako

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.4 / Votuan:  20
 • Vendlindja:
 • Tiranë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 44 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Albi Nako është një këngëtar i njohur. Albi Nako koreografi dhe balerini më i njohur shqiptar. Që në moshe të re është aktivizuar në spektakle të ndryshme si "taxi e rezervuar", "porta e fatit", "maratona e këngës popullore", "kombinat show", "star akademi", "Kënga Magjike" e "diela shqiptare" dhe plot aktivitete në mbare vendin, në televizione të ndryshme dhe në TV Klan ku vazhdon edhe sot. I suksesshëm dhe i arritur në të gjitha koreografitë e tij të cilat janë duartrokitur shumë ng...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Julian Mustafa

Altin Basho

Edmond Nikolla

Ergys Estrefi

Kosovar Alija

Avni Hadergjonaj

Enis Potoku

Hysen Smajli

Edi Krasniqi

Astrit Bejta

Tags: Albi Nako


Komente mbi këtë artist