Albi Nako
Albi Nako
Albi Nako
  • Vendlindja:
  • Tiranë Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
  • Mosha:
  • 45 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 24 Dhjetor 1976
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♑ Bricjapi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Albi Nako është artist i njohur. Albi Nako koreografi dhe balerini më i njohur shqiptar. Që në moshe të re është aktivizuar në spektakle të ndryshme si "taxi e rezervuar", "porta e fatit", "maratona e këngës popullore", "kombinat show", "star akademi", "Kënga Magjike" e "diela shqiptare" dhe plot aktivitete në mbare vendin, në televizione të ndryshme dhe në TV Klan ku vazhdon edhe sot. I suksesshëm dhe i arritur në të gjitha koreografitë e tij të cilat janë duartrokitur shumë nga publiku shqiptar e nga diaspora. Autor i klipit të famshëm "Dashurisë" një tango argjentinase e kërcyer me partneren e tij Klaudia Pepa. Baletet e tij janë artistike, kane stil, karakter të forte, ngjyra dhe emocione.

Në Maj 2009, Albi Nako & Klaudia Pepa marrin pjesë në VFM 2009 me këngën "Dashurise".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0