Më mbaj mend (për 1 muaj)

Albina & Albana Kelmendi - 6 Tetor '68 Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


O 6 tetor o 68,
na u hap lajmi o i vertete.

O na u hap lajmi o i vertet,
si ne radi ashtu ne gazete.

Si ne gazete ashtu ne radi,
se ne Prishtine o na u mbajt mbledhi.

Se ne Prishtine o na u mbajt mbledhi,
per flamurin kuq e zi

O per flamur o simbol kombetar,
qe sa vjet o nuk pot marr ee

Qe sa vjet o dyzet me ren,
s'kem guxu as me permen.

Me permen jo skem guxu,
o i kan rreh o njerzit me dru.

E per se dyti kush e majti,
n'Vlor e ngriti Ismail Qemajli.

Hajde hajde o flamur,
Kastrioti ty te ka pas ne dur.

Hajde hajde o bajrak,
Shqiptaria ty te ka la me gjak.

O flamuri me dy krena,
kush nuk te don ty i plast zemra.

Jemi vllazen jemi shqiptar
o more mbroj flamurin o more tone kombetar o hej.


Ky tekst u dërgua nga Begatim Bytyqi

Albina & Albana Kelmendi - 6 Tetor '68
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "6 Tetor '68".
3. Video është e këngës "6 Tetor '68", por nuk këndohet nga Albina & Albana Kelmendi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Albina Kelmendi:


Komente 0