Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Bajrush Doda

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  78
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Bajrush Doda është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Bajrush Doda është lindur në vitin 1936 në fashatin Maznik të Deçanit,i cili i takon plejadës së rapsodëve të parë kosovarë, zëri i të cilëve që herët jehoi në etër, përmes valëve dhe emisioneve muzikore të Radio Prishtinës, qysh nga vitet e gjashtëdhjeta . Ai, rreshtohet në stafin e parë të gjeneratës së rapsodëve popullor, që përbëhej nga emrat më të shquar të folklorit muzikor burimor, duke filluar nga: Riza Bllaca, Salih e Feriz Krasniqi, D...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtareDem Ahmeti (Novica I Zi)

Kush Po Qane

Moj Toke E Kosoves


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Agim Elmazi

Isuf Rashiti

Nexhat Vitia

Bashkim Sylaj

Xhavit Vitia

Salih Bajrami-Krasniqi

Behxhet Korpuzi

Hashim Shala

Isuf Berisha

Sali Mani

Tags: Bajrush Doda


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet