TEKSTESHQIP

Albina Kelmendi
Ta Fali Zemra
Lyrics

Erdha,
zemer sonte un erdha
plot emocion
ftyren me ta pa.

Erdha,
sa shum lot per ty derdha,
dashnia pa falje kuptim ska.

Un e pranoj,
e lenduar jam e pranoj,
veq kjo dashni sonte fitoj.

Ta kam fal un ty,
qka nuk fal ni njeri,
veq per dashni,per dashni.

Ta fali zemra
e lotet jan tha,
ky shpirt te don hala.
Malli shpirtit me tha nje pendim ta pranoj,
tjeter nuk dashuroj. (2x)

Shkova,
se di kur u lendova,
mbajta hidhrim,
faji ishe ti.

Sonte,
fajin vet e pranova
se jeten un nuk e shoh pa ty.
Un e pranoj,
e lenduar jam e pranoj,
veq kjo dashni sonte fitoj.

Ta kam fal un ty,
qka nuk fal ni njeri,
veq per dashni,
per dashni.

Ta fali zemra e lotet jan tha,
ky shpirt te don hala.
Malli shpirtit me tha nje pendim ta pranoj,
tjeter nuk dashuroj. (2x)

DËRGOI:
INFO
Për një aspekt artistik të shtuar, krijimi muzikor paraqitet tek audienca e gjerë i ilustruar me vlera artistike me anë të një klipi muzikor, video produksionin e të cilit e krijoi Urban Graphics. Videoklipi u publikua me datë 5 Nëntor 2019. Autor i muzikës dhe arranzhues i muzikës rezulton të jetë Nexhat Mujovi (Wirusi), teksa këngës i janë përshtatur vargjet nga Kreshnik Avdiu.