Nexhat Mujovi (Wirusi)
Nexhat Mujovi (Wirusi)

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Emri i vërtetë:
  • Nexhat Mujovi
  • Vendlindja:
  • Maqedonia e Veriut
  • Jeton në
  • Maqedonia e VeriutBiografia

BIOGRAFIA: Nexhat Mujovi (Wirusi) është një autor këngësh shumë i njohur. Nexhat Mujovi kompozitori i madh i këngeve të Elitës. Jeton dhe punon ne Tetovë ku gjindet edhe studjoja e tij ProSound. I shkolluar dhe specializuar ne konservatoret me te dëgjuara të Francës. Ka kompozuar muzike filmash dhe disa kolona zanore për filma shqiptare dhe te huaj....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0