A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  162
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Maqedoni 
BIOGRAFIA: Elita 5 është një grup artistësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Elita 5 është grup muzikor i zhanrit të muzikës rrok. Grupi është krijuar në vitin 1987. Pjesëtarët e grupit ELITA 5 janë: Arif Ziberi (vokal), Besim Ibraimi (bateri), Mevaip Mustafi (sol kitare), Agron Idrizi (bass kitare), Valon Gashi (lead kitare) dhe Nexhat Mujovi Wirusi (sintetizator). Në vitin 1990, Elita 5 publikojnë albumin "Elita 5 R*c". Në vitin 1992, Elita 5 publikojnë albumin "Nuk Jam Alkapone". Në vitin 1994, Elita 5 publiko...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i grupit

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Shto profile

zyrtare

Mohikani I Fundit (2014)

The Best Of (2005)

Bardh E Zi (2004)

Only For You (Vetëm Për Ju) (2001)

Live (2000)

Hitet E Elita 5 (1998)

Si Merlin Monro (1997)

Fol, Vetem Fol (1994)

Nuk Jam Alkapone (1992)

Elita 5 R*c (1990)


» Dërgo Një Këngë »

Faleminderit
Çmendem
Degjo
Nuk Jam Diktator
Me Fal
Tornado
Meteor
Bardh E Zi


Përkthime (11)


Artistë Të Ngjashëm:

NRG Band

Tingulli 3nt

Skillz

T.B.A.

Ilirët

O.T.R.

Babastars

Etnon


Tags: Elita 5, Elita5

Elita 5 në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019