TEKSTESHQIP

Albina & Albana Kelmendi
6 Tetor '68
Lyrics

O 6 tetor o 68,
na u hap lajmi o i vertete.

O na u hap lajmi o i vertet,
si ne radi ashtu ne gazete.

Si ne gazete ashtu ne radi,
se ne Prishtine o na u mbajt mbledhi.

Se ne Prishtine o na u mbajt mbledhi,
per flamurin kuq e zi

O per flamur o simbol kombetar,
qe sa vjet o nuk pot marr ee

Qe sa vjet o dyzet me ren,
s'kem guxu as me permen.

Me permen jo skem guxu,
o i kan rreh o njerzit me dru.

E per se dyti kush e majti,
n'Vlor e ngriti Ismail Qemajli.

Hajde hajde o flamur,
Kastrioti ty te ka pas ne dur.

Hajde hajde o bajrak,
Shqiptaria ty te ka la me gjak.

O flamuri me dy krena,
kush nuk te don ty i plast zemra.

Jemi vllazen jemi shqiptar
o more mbroj flamurin o more tone kombetar o hej.

DËRGOI:
INFO
Melodinë dhe tekstin e përgatiti Bajrush Doda, teksa kënga vjen e orkestruar në bashkëpunim nga DuoBass Records.