Albos
Albos

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

 • Emri i vërtetë:
 • Alban Markaj
 • Vendlindja:
 • Ranoc
 • Jeton në
 • Kosovë
 • Mosha:
 • 32 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 25 Tetor 1991
 • Horoskopi:
 • ♏ AkrepiBiografia

BIOGRAFIA: Albos është një këngëtar dhe autor këngësh dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Albos është një këngëtar dhe autor këngësh Albos e pershkruan veten si njeri te thjeshte dhe mjaft romantik. Se pari u be i njohur me kengen e tij te par "Me T jetrin" e ber ne vitin 2008 ndersa e publikuar ne vitin 2012. Ne vitin 2014 ka realizuar kengen e titulluar "Dy Dashuri". keng E Cila ka fituar qmimin best balada ne qelesin muzikor 8. "ALBOS eshte nje artist shum i talentuar, ai esht vet tekstshkrues, vet e ben muziken, vet orkestrimin, ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0