Më mbaj mend (për 1 muaj)

Albulena Jashari - Larg Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Eshte nje enderr
qe me rritem percjell,
kur e ndiej dhe me thell
eshte diqka qe kunderthon
brenda meje,ajo qdo dite,
e pastaj ndriqon,
un e ndiej qe shpirtin tim
e degjon, kur kete kenge e kendoj,
dhe me duket se ti me kujton,
atje lar,shpirtin tim e ndjen.

REF 1X
Kerkoj qe te shkojme serish ne kujtime,
Kerkoj qe ta ndajme ate pjese perseri eejije
Ti je shum larg, te prita shume gjat,
te kerkoje e diii, se ti je ne mendjen timeee

Te premtoj qe jeten do ta ngjyros,
do te bej qe te ndjesh tii,
shikon fantaziiii iiejjii.
Vjen qdo nate si nje ender e bardhe,
qe ne vete te mbajj, vjen nje gzim i paaare,
aty shoh nje nriqim, qe shpirtin thelle
ma rrezatoooone.

REF 1X
Kerkoj qe shkojme serish ne kujtime,
Kerkoj qe ta ndajme ate pjese perseri eejije
Ti je shume lar, te prita shum gjat,
Te kerkoj e diii, se ti je ne mendjen timeee.
Albulena Jashari
Renditja: Top 200
Publikimi: 23/05/2015
Teksti: Albulena Jashari
Video Produksioni: EMF Creative


Albulena Jashari - Larg
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Larg".
3. Video është e këngës "Larg", por nuk këndohet nga Albulena Jashari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Albulena Jashari:


Komente 1