Aldo Prendushi

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 19 Vjeç
BIOGRAFIA: Aldo Prendushi është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ndjek shkollën e muzikës në qytetin e tij dhe studion për trombon. Zgjodhi këtë instrument për të punuar rregullisht me frymën dhe veshin muzikor. Lidhjen më të fortë e ka krijuar me babanë dhe do që ai ta shoqërojë kudo. Aldo ka shumë besim në vetvete dhe është tip ekspresiv. Këndimi për të është pasioni më i madh që nga fëmijëria. Në vitin 2017, Aldo Prendushi merr pjesë në The Voice of Albania 6 dhe kjo nuk ishte hera e parë....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrës në

Voice Of Albania

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Ardit Koduni

Toli

Alesio Zaloshnja

Gust Gjeci

Rod

Isak

Arian Gollopeni

Andi Qereti

Lory B

Mevlud Rahimaj


Tags: Aldo Prendushi

Krijo Një Kartolinë