Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aleks Micka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  29
BIOGRAFIA: Aleks Micka është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Më datë 19 Prill 2009, Aleks Micka publikon videoklipin "Pleqte Dhe Politika". Më datë 7 Gusht 2011, Aleks Micka & Agron Kondi publikojnë videoklipin "O Kurbet Te Rende Zjarri". Videoklipi u prodhua nga Shqipja Master. Më datë 15 Tetor 2011, Aleks Micka publikon videoklipin "O Ju Engjej". Më datë 4 Gusht 2013, Aleks Micka publikon videoklipin "Thelleze E Armenit". Më datë 8 Maj 2014, Aleks Micka publikon videoklipin "Ku Shkon Moj Dall...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Komente

2 🔥Pleqte Dhe Politika

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Ilia Basho

Kudret Ismaili

Fatos Xhaferi

Rrapo Hazizaj

Emiljano Dhe Grupi

Redi Penko

Rexhep Sinaj

Nimet Sulkaj

Ermal Kore

Ledio Arapaj

Tags: Aleks Micka


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet