Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Aleksandër Peci

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  22
 • Vendlindja:
 • Tiranë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 68 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Aleksandër Peci është një autor këngësh shumë i njohur. Aleksandër Peçi është një kompozitor shqiptar dhe një nga figurat më të rëndësishme të muzikës klasike shqiptare bashkëkohore. Në vitin 1989 iu dha titulli "Artist i merituar". Ai u diplomua në Konservatorin Shtetëror në Tiranë (1974) dhe më pas ka punuar si drejtor i Pallatit të Kulturës në Përmet. Nga viti 1979 ai ka qenë drejtor artistik i Ansamblit Kombëtar të Këngëve dhe Valleve Popullore. Që nga viti 1986 ai është një kompozitor me kohë të...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Kujtim Laro

Hajg Zaharjan

Aleksandër Lalo

Xhevdet Gashi

Alqi Boshnjaku

Timo Flloko

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Palokë Kurti

Mithat Sadiku

Dorian Gjoni


Tags: Aleksandër Peci

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet