Më mbaj mend (për 1 muaj)


Aleksandër Gjoka - Dite Dimri

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dite Dimri".
3. Video është e këngës "Dite Dimri", por nuk këndohet nga Aleksandër Gjoka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Aleksandër Gjoka - Dite Dimri  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  54

Këngë e albumit:

"Dite Dimri"

Këngë e albumit:

"The Best"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1999

1999-11-30T23:00:00+00:00Ne jetën time
Ka qënë një cast
Kur unë për ty pata nevojë
Jo për të tuat gjeste, fjalë
Por ti pranë meje më qëndroje
x2.

(refren)
E kundërta ndodhi ti ike larg
Ato ditë dimri të jetës time
Gjithmonë gëzimet i ndanim bashkë
Përse me ike, më braktise?

(përsëritet 2 herë)


Ky tekst u dërgua nga  stafiAkordet:

Am, F, G, Am - Am, F, G, D...

A(Am herën e dytë)
Në jetën time
F
Ka qënë një cast
G Am
Kur unë për ty pata nevojë
Am F
Jo për të tuat gjeste, fjalë
G D (Dm herën e dytë)
Por ti prane meje me qendroje.

(Refreni: 2 herë)
C F
E kundërta ndodhi ti ike larg
Dm G
Ato ditë dimri të jetës time
C F
Gjithmon gëzimet i ndanim bashkë
Bb G(Am herën e dytë)
Përse më ike, më braktise?


Am
Në jetën time
F
Ka qënë një cast
G A
Kur unë për ty pata nevojë
A F
Jo për të tuat gjeste, fjalë

G D
Por ti prane meje me qendroje.


(Refreni: 2 herë)

C F
E kundërta ndodhi ti ike larg
Dm G
Ato ditë dimri të jetës time
C F
Gjithmon gëzimet i ndanim bashkë
Bb G(Am heren e dyte)
Përse më ike, më braktise?


Më Shumë Këngë Nga Aleksandër Gjoka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet