A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aleksandër Gjoka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  122
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Aleksandër Gjoka është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, pop-rock dhe e lehtë. Eshte nje kengetar i mirenjohur shqiptar, deri me tani ai ka disa te incizuara disa keneg por me e njohura nder to eshte "Kuturu" nje kenge shume e bukur e cila degjohet edhe sot. Po ashtu ai eshte pjesmarres i disa edicioneve te festivalit madheshtor "Kenga Magjike". Në Dhjetor 1990, Aleksandër Gjoka merr pjesë në Festivali i 29-të në RTSH me këngën "Mësues Dhe Shokë". Në Dhjetor 1992, Aleksandër Gjoka, Manjola Nallbani & Viktor Tahiraj ma...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Xhaxhai i

Renis Gjokës

Ish-Anëtar i grupit

Grupi X

Shto profile

zyrtare

The Best (2014)

Dite Dimri (1999)


» Dërgo Një Këngë »

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Big Basta

Pirro Çako

Redon Makashi

Turjan Hyska

Kastro Zizo

Seldi Qalliu

Frederik Ndoci

Ardit Gjebrea

Ermal Mamaqi

Bujar Qamili


Tags: Aleksandër Gjoka, Aleksander Gjoka, Aleksander Gjokaj, Alexander Gjoka, Grupi X

Aleksandër Gjoka në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019