A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Renis Gjoka

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  40
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Renis Gjoka is a popular singer and songwriter of Pop-Rock music. Ai është një nga këngëtarët më të spikatur të rrymës rrok dhe kjo jo rastësisht pasi kënga është e trashëguar në genet e tij. Ai është shkëputur nga grupi i tij “Burn” dhe prej vitesh ka krijuar nje karriere solo mjaft te suksesshme. Në Nëntor 2012, Aleksandër Gjoka & Renis Gjoka marrin pjesë në Kënga Magjike 2012 me këngën "I Njejti Do Mbetem". Më datë 10 Korrik 2013, Renis Gjoka publikon videoklipin "Apo E Kam Gabim?". Muzika e këngës u p...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Aleksandër Gjoka

(His uncle)

Burn

(Former member)

Twitter

Account

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Edison Bregu

Evans Rama

Gledi

Andos

Senad Rrahmani

BB Poqi

Agon Ibrahimi

Edi King

Kristo Trendafili

Agron Berisha


Tags: Renis Gjoka, Burn, Renis Gjoka Band, Aleksander Gjoka

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019