Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video

Aleksandër Gjoka - A Do Te Vish (Alo, Alo)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  17

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

03/06/2016

2016-06-03T22:31:47

Këngë e albumit:

"100 Këngët E Shekullit Vol. 2"
U deshem shume ne te dy,
dhe c'do mengjes na gjente bashke.
E meriton valle dashurine..?
Nuk me rri prane kur une jam larg...

Por une do t' shkoj dhe po t' mos vish,
se mua koha me kerkon,
s'mund ta kuptosh ti dashurine
vec ne qytetet me neone!

Dikush me tha se ti do t' vish,
s'me zuri gjumi deri vone'
i the qytetit "Lamtumire",
me prit me the ne telefon:

(refreni dy here)
"Alo, alo, alo..." ty te degjoja,
dhe zerin tend te ngrohte une prane e doja,
s'e fsheha lumturine dhe ne cast te thashe: "Te dua!"
dhe kjo ndodh tek cdo njeri.

Ne nje stine dashurie diell s'ka gjithnji,
ka dhe dimer ne mes veres, edhe vjesht' me shi,
por kur jeta thuret bukur diell ka perhere,
kater stinet zemrat bejne pranvere.

E dija se do t'vish!

Kartolina (1)

2019-12-20 17:50:15
U deshëm shumë ne të dy
Dhe çdo mëngjes na gjente bashkë
E meriton vallë dashurinë
Nuk më rri pranë kur unë jam larg

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Aleksandër Gjoka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet