Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aleksandër Gjoka - Pranvere Ne Prishtine Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  21

A t'kujtohet nate e pare
Shi kur binte ne Prishtine
Une e ti si dy kengetare
Pershperitnim per dashurine

Une te doja ti me doje
Lugut gjelber te Germise
Hena yjet na benin roje
E lisat gjelberonin prej lakmise

Ref
S'harrohet dot ngrohtesi e pare
Kur pranvera ishte ne Prishtine
Une e ti si dy kengetare
Thurnim vargje per ardhmerine. 2x


Ky tekst u dërgua nga Sidri

Aleksandër Gjoka - Pranvere Ne Prishtine
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pranvere Ne Prishtine".
3. Video është e këngës "Pranvere Ne Prishtine", por nuk këndohet nga Aleksandër Gjoka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aleksandër Gjoka:


Komente 1