A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aleksander Vezuli

Not Yet Rated

  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: Aleksander Vezuli is a popular songwriter. Aleksander Vezuli was born in Tirana, Albania. Immigrated in 1990 in France, then Belgium, and in 1996 arrived in New York. Started writing music at the age of 15, in different genres such as classical, film & TV, jingles, and songs. Aleksander Vezuli started to write songs at age 15. He formed his first Rock band at age 17. Since then, he has written songs after songs in various styles, mostly in pop and rock. The songs below are written and ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Official

Webiste

Facebook

Profile

Twitter

Account

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Edmond Xhani

Sergi Disha

Altin Llakaj

Vasil Dede

Gezim Mneri

Delo Isufi

Çesk Zadeja

Besar Likaj

Elvis Duro

Lambert Jorganxhi


Tags: Aleksander Vezuli

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019