Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alesio Zaloshnja

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Berat 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 23 Vjeç
BIOGRAFIA: Alesio Zaloshnja është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Muzika është dashuria e tij e parë. Ndër vite ka marrë pjesë në disa gara muzikore, përfshirë këtu dhe disa në televizion. Sot punon në një studio ku realizon muzikë dhe shpreson që ky, të jetë profesioni që do të ketë në të ardhmen. Në vitin 2017, Alesio Zaloshnja merr pjesë në The Voice of Albania 6, sepse e shihte si mundësinë e artë për t’u bërë i famshëm. Më datë 17 Korrik 2020, Alesio publikon videoklipin "Harrom". Teksti i këngës u s...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrës në

The Voice Of Albania

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Toli

Aldo Prendushi

Gust Gjeci

Ardit Koduni

Jonathan Pilika

EDUARD

Rod

Frenkli Vjero

Reinaldo Gaçi

Mevlud Rahimaj

Tags: Alesio Zaloshnja


Komente mbi këtë artist