Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alessandra Amoroso

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
 • Vendlindja:
 • Galatina 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Itali 
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Alessandra Amoroso është një këngëtare e huaj shumë e njohur. Alessandra Amoroso è una cantante e personaggio televisivo italiana. Raggiunge il successo nel 2009 grazie alla partecipazione e alla vittoria dell'ottava edizione del talent show Amici di Maria De Filippi, dove vince anche il circuito Big dell'undicesima edizione nel 2012. Ad oggi, dopo la pubblicazione di tre album studio, un album live, un ep e 18 singoli, la FIMI certifica le sue vendite complessive per più di 975.000 copie[1] ricevendo va...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Alexandra Stan

Malù

Ciara

Kat Deluna

Anahi

Carly Rae Jepsen

Leona Lewis

Jordin Sparks

Miranda Lambert

Natalia Kills

Tags: Alessandra Amoroso


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet