Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alex Seitaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  113
  • Emri i Vërtetë:
  • Aleksandër Seitaj
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Alex Seitaj është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Student për aktrim në Universitetin e Arteve, Alex është po kaq i pasionuar edhe pas muzikës. “Stili që unë sjell është i mbështetur në filozofinë japoneze të quajtur Vision K dhe ka në thelb thyerjen dhe përmbysjen e tabuve”, tregon këngëtari i cili me sa duket e ka marrë tashmë këtë mision përmes artit. Më datë 27 Tetor 2014, Alex publikon videoklipin "Gjalle". Në Nëntor 2014, Alex merr pjesë në Kënga Magjike 2014 me këngën "Kristal". ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Komente

3 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Klajdi Haruni

Dylan

Klejvis Saliaj

Klajdi Musabelliu

Luiz Ejlli

Erjon Beci

Erion Korini

Deklan

Gerard Merdani

Erik Lloshi

Tags: Alex Seitaj, Alex, Aleksander Seitaj, Vezirja, Vezire, Normalex, Innomine Alex, Aleksandër Seitaj


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet