Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alex Clare

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  3
 • Emri i Vërtetë:
 • Alexander George Claire
 • Vendlindja:
 • Southwark, London 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Uk 
 • Mosha:
 • 36 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Alex Clare është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Alexander George "Alex" Claire is a British singer-songwriter. Clare adopted his current stage name, Alex Clare, in 2010, replacing Alexander G. Muertos, a pseudonym he first used whilst still at school. His debut album, The Lateness of the Hour, was released in the UK on 11 July 2011 on Island Records and was produced by Mike Spencer and Major Lazer. The biggest hit from the album, "Too Close", peaked at number 4 on the UK Singles Chart and numb...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Alex Clare

Komente 0