Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Alex Mica

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  4
 • Vendlindja:
 • Timisoara 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Rumani 
 • Mosha:
 • 28 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Alex Mica është një këngëtar i huaj i njohur. Alex Mica, considered by many people to be the new revelation of the romanian dance music, was born in 25th of August 1991 in Timisoara. First appearance on stage was done when he was only 9 years old, to a young talents contest. In 2008 he participates in "Megastar" contest, where he reaches semifinals, along with "Sign" band. One year later he really comes in the "select world" of the romanian music, through collaboration with george Hora and P...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Labrinth

Tom Dice

Çağatay Ulusoy

Baptiste Giabiconi

Kygo

Zafer Peker

Leonard Cohen

Kubat

Muhabbet

Ferhat Göçer


Tags: Alex Mica

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet