Alex Seitaj
Alex Seitaj
Alex Seitaj
  • Emri i Vërtetë:
  • Aleksandër Seitaj:
  • Vendlindja:
  •  Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Alex Seitaj është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Student për aktrim në Universitetin e Arteve, Alex është po kaq i pasionuar edhe pas muzikës. “Stili që unë sjell është i mbështetur në filozofinë japoneze të quajtur Vision K dhe ka në thelb thyerjen dhe përmbysjen e tabuve”, tregon këngëtari i cili me sa duket e ka marrë tashmë këtë mision përmes artit.

Më datë 27 Tetor 2014, Alex publikon videoklipin "Gjalle".

Në Nëntor 2014, Alex merr pjesë në Kënga Magjike 2014 me këngën "Kristal".

Më datë 4 Korrik 2017, Vezire publikon videoklipin "Kocifoz". Muzika e këngës u punua nga Marko Polo.

Më datë 17 Gusht 2018, Vezire publikon videoklipin "Sufllaqe".

Më datë 28 Nëntor 2018, Vezire publikon videoklipin "Bling Bling".

Më datë 29 Mars 2020, Vezirja publikon videoklipin "Star".

Më datë 30 Maj 2019, Vezire publikon videoklipin "NMPT". Orkestrimi i këngës u punua nga Jetmir Mehmeti.

Më datë 19 Gusht 2019, Vezirja publikon videoklipin "Fama Mama", në bashkëpunim me Don Churron.

Më datë 25 Maj 2020, Vezirja publikon videoklipin "Albaneza", në bashkëpunim me Halle G. Orkestrimi i këngës u punua nga Marko Polo.

MIRUD ka njoftuar se më datë 30 Shtator 2020, do publikojë videoklipin "Nënë (Remake)", në bashkëpunim me Xhesika Polo & Alex Seitaj. Muzika e këngës u punua nga Elhaida Dani, teksti u shkrua nga MIRUD, ndërsa për orkestrimin u kujdes Marko Polo.

Më datë 12 Maj 2021, Vezirja publikon videoklipin "Skandal".

Më datë 25 Janar 2022, Vezirja publikon videoklipin "Xixa".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 3