A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alfred Capaliku

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2
BIOGRAFIA: Alfred Capaliku is a popular songwriter. Shkodra është qyteti i muzikës dhe i poezisë, po dhe i shtegtimit të njeriut herë nga njëra te tjetra ose te të dyja bashkë. Poetët e Shkodrës janë dhe zbuluesit e muzikës së brendshme që kumbon si shiu i saj me vezullime yllësish deri sa arrijmë te argjendimi prej ditë e te këmbanat e arta. "Shkodra, dashnorja e shekujve" - psherëtin Migjeni, djaloshi bodlerian, kurse Fishta gjëmon si ortekë nëpër dimra. Mjeda gdhend mermerin e panteonit qiello...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Sokol Vulaj

Perparim Ademi

Fatrin Krajka

Klodi Shehu

Artan Kastrati

Kadri Sherifi

Marsel Gunga

Armand Trebicka

Ardit Roshi

Ilir Livoreka


Tags: Alfred Capaliku

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019