Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alfred Meço

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  14
  • Vendlindja:
  • Lushnje 
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Alfred Meço është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Alfred Meço kreu shkollen 8-vjecare ne nje Province te rrethit te Lushnjes (ku merrte pjese ne te gjithe aktivitetet artistike te shkolles si kengetar). Ne vitin 1989 regjistrohet ne shkollen e mesme ushtarake 'Skenderbej' ne Tirane, ku kreu 2 vite. Ne vitin 1991 per arsye te nderrimit te sistemeve kjo shkolle u mbyll. Per shkak te rrethanave ekonomike qe po kalonte Shqiperia, si dhe i nxitur nga vala e emigracionit, ne vitin 1993 vendos te emigr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentHajde Se Flasim (2007)

Mos Ik (2001)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Selim Paja

Altin Sulku

Skifter Etemi

Edmond Nikolla

Gjergj Hila

Altin Basho

Altin Shira

Evans Rama

Andi Shkoza

Artan Kola

Tags: Alfred Meço, Alfred Mece, Alfred Meqo, Alfred Meco


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet