Më mbaj mend (për 1 muaj)

Algert Sala

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Tepelenë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Algert Sala është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Në vitin 2012, Algert Sala merr pjesë në The Voice Of Albania 2. Në vitin 2012, Algert Sala merr pjesë në X Factor Albania 1. Në Shtator 2016, Algert Sala merr pjesë në Kënga Magjike 2016 me këngën "Buze". Në Tetor 2017, Algert Sala merr pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "Je Penduar". Në Tetor 2018, Algert Sala merr pjesë në Kënga Magjike 2018 me këngën "Vigan"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrës në

The Voice Of Albania

Pjesëmarrës në

X Factor Albania

Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Algert Sala

Komente 0