Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Ali Kondi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.4 / Votuan:  9
(0-2008)  
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Ali Kondi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Nuk ka devollit që nuk e njeh Ali Kondin e Vranishtit. Aliu i ka rënë kryq e tërthor Devollit dhe si ajo bleta që mbledh nektarin e luleve, edhe Aliu me atë vullnetin e tij të punës, me dashurinë për njerzit, ka vjelë nga 45 fshatrat e Devollit mjaltin e fjalës, të mënçurisë, të trimërisë së devollinjve. E këtë mjaltë e ka derdhur në vargje poezie, në këngë e në valle; e ka përjetësuar. Isha akoma fëmijë kur e kam njohur Aliun si këngëtar e vall...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareDevolli Kendon


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Engjell Çaçani

Selim Paja

Lintor Osmenaj

Renato Jaho

Vaske Curri

Hysni Alushi

Shkëlqim Beshiri

Vladimir Seferi

Alfred Meço

Laver Bariu


Tags: Ali Kondi

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet