Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ali Krasniqi & Muhamet Bashota - Azem Bejta
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Azem Bejta".
3. Video është e këngës "Azem Bejta", por nuk këndohet nga Ali Krasniqi & Muhamet Bashota.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ali Krasniqi & Muhamet Bashota - Azem Bejta  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

11/04/2013

2013-04-11T16:58:13+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Azem Bejta" kënduar nga Ali Krasniqi & Muhamet Bashota.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ali Krasniqi & Muhamet Bashota i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Ibish Broja. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

O Azem Bejta Azem Galica
Lum per trima qe ka pase Drenica

Lum per trima qe ka pase Drenica
Lum per ty qe t'ka pa o Berisha

O dragua o zemer çeliku
Trite prej teje ka pase armiku

E lum te tane shokeve te tu e
Por s'ka populli o me t'harru e

O ne dhjete tela pesembedhjet e
Qeshtu shok u kane e vertete

Qeshtu shoke o ka kane Zahiri
Bajram Curri trim dai e

Bajram Curri o trim dai e
E pat ba o lidhjen me ty e

E pat ba o lidhjen me ty e
Me liftue o per liri e

Kundra mbretit o dhe krajlise
Kundra sulmit padrejtesise

Kundra sulmit padrejtesise
E jo kundra papunesise

Azem Bejta o tirm dai
Besa te rrin o deka ty e

Besa rrin o deka ty e
Gjithe liftove per liri e

E pat çite Kosova trim
A te bana edhe na shqip
Nji amanetMë Shumë Këngë Nga Ali Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë