A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alida Hisku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  37
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 62 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Alida Hisku është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Alida Hisku ka filluar të këndojë që në festivalet e pionierëve në Tiranë, në festivalet e të rinjve dhe në shumë festivale të tjera në Shqipëri dhe jashtë saj. Ka marrë pjesë në 10 festivale kombëtare të RTSH-së. Ishte vetëm 13 vjece, kur zëri i saj jehoi në Festivalin e Këngës në RTSH! Me një cilësi të rrallë zëri, e dhuntie muzikore, Alida shkëlqeu për 10 vjet me radhë! Shumë kompozitorë u dashuruan ne të kënduarit dhe në zërin e saj, dhe siku...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Ema Qazimi

Fatmira Breçani

Dava Gjergji

Violeta Zefi

Antigona Qena

Liri Rasha

Leonora Poloska

Vera Oruqaj

Gerta Heta

Monika Salihu


Tags: Alida Hisku, Alida Hysku

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019