Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alida Hisku - Si Agim I Kuq  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Pjesëmarrëse në

Festivali i 12-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1973

1973-11-30T23:00:00+00:00Ne kete toke' ku nisa une te ec
Linde ti o kenga ime, agim i kuq.
Ne token ton' ku njerezit pershendes
G'zimi yne eshte i pafund.

Ne kete toke' ku nisa une te ec
Linde ti o kenga ime, agim i kuq.
Ne token ton' ku njerezit pershendes
G'zimi yne eshte i pafund.

Ne notat e tua diellin pac perhere
Dhe prane njerezve ti qendro i thjeshte
Si kjo toka meme.

Ne notat e tua diellin pac perhere
Dhe prane njerezve ti qendro i thjeshte
Si kjo toka meme.

Ne kete toke' ku nisa une te ec
Linde ti o kenga ime, agim i kuq.
Ne token ton' ku njerezit pershendes
G'zimi yne eshte i pafund.

Rri ne cdo plis te tokes sime,
Rri nje kenge, rri nje valle, rri nje jete.
Dhe ne cdo note te kenges sone
Nje plis nga kjo toke e shtrenjte.

Rri ne cdo note te kenges sime,
Rri nje valle, rri nje kenge, rri nje jete.
Dhe ne cdo note te kenges sone
Nje plis nga kjo toke e shtrenjte.

Ne notat e tua diellin pac perhere
Dhe prane njerezve ti qendro i thjeshte
Si kjo toka meme.

Ne notat e tua diellin pac perhere
Dhe prane njerezve ti qendro i thjeshte
Si kjo toka meme.

Ne kete toke' ku nisa une te ec
Linde ti o kenga ime, agim i kuq.
Ne token ton' ku njerezit pershendes
G'zimi yne eshte i pafund.


Ky tekst u dërgua nga  danja
Më Shumë Këngë Nga Alida Hisku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet