Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alida - Harrove Te Verteten Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

se un shum te dua
se un shum te dua
se un shum te dua

ka ardhur nje koh tjeter qe djali jot i zemres
pa pritur pa kuptuar te ndodhet nkraht e femres
se huaj

cdo dite ti me premtime ma more zemren time o sa shum qe kam gabuar kjo dashuri ka perfunduar

si munde dhe guxove ti papritur edhe fsheftazi nen krahet e nje tjetre te shkosh e lidhjen ton ne null ta qosh

si munde ti kaq shpejt te harrosh e mua tani tme torturosh tek tjetra ti tani ti te jesh jo dua qe te vdes

ref.x2.harrove te verteten
nuk dua as nje genjetshter
sjam kurgjë te me quash shpirt,shpirt,shpirt se un shum te dua

harrove ti premtimet
nga ty kam veq zhgenjime e di qe ke nje tjeter
tani shihemi n'boten tjeter

zemra ime jo nuk ndalet
me lot jo nuk do te thahet
edhe pse ti me ke lenduar
ta dish mir jo sjam rrexuar

me genjeshtra jo sjetohet
kjo per mua nuk vlersohet
veq ta dish qe ke gabuar
femer si mu ke per te kerkuar

si munde dhe guxove ti papritur edhe msheftazi ne krahet e nje tjetre te shkosh e lidhjen ton ne null ta qosh

si munde ti kaq shpejt te harrosh e mua tani tme torturosh tek tjetra ti tani ti te jesh jo dua qe te vdeeee-eeeheeess

jo dua te vdess

ref.x2.harrove te verteten
nuk dua as nje genjetshter
sjam kurgjë te me quash shpirt,
shpirt,shpirt se un shum te dua

harrove ti premtimet
nga ty kam veq zhgenjime e di qe ke nje tjeter
tani shihemi n'boten tjeter

tjeter tjeter tjeter


Ky tekst u dërgua nga Don[n]kka


Nuk kemi video për këtë këngë.


Alida Duka
Publikimi: 16/03/2009
Teksti: Alida Duka
Muzika: Lusy Tunes


Alida - Harrove Te Verteten
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Harrove Te Verteten".
3. Video është e këngës "Harrove Te Verteten", por nuk këndohet nga Alida.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alida Duka:


Komente 0