Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alida

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  280
  • Emri i Vërtetë:
  • Alida Duka
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
BIOGRAFIA: Alida është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo R&B. Asnjë këngëtare në Shqipëri nuk kërcen si ajo. Sepse quhet “freestyle”, stili i zezakeve të sprovuara në skenë dhe të gatshme për të sfiduar djemtë repera. Është Alida Duka, motra e madhe e Stines, që ka hyrë në tregun muzikor shqiptar me këtë stil. Pas publikimit të klipit të ri “Sa duhemi” ajo tregon jetën që bën në Gjermani dhe peripecitë, që ka kaluar për t’u bërë këngëtare. Alida tregon: "Kam filluar që në moshë të vogël, më saktë që në fill...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Motra e

Stine

Instagrami

Zyrtar

Komente

2 🔥Play (2010)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (5)

4
6
5
3
5

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Miga Hysi

Eda Zari

Shirli Polena

Elida Shehu

Alma Hyska-Civeja

Aferdita Bajrami

Mima Kastrati

Abi

Mera Zymeri

Syne Loshi

Tags: Alida, Stine, Alida Duka


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet