TEKSTESHQIP

Alida
Mos Luaj Me Mu
Lyrics

larg teje mua malli me mer
per nje fjal ti mu sme flet

qfar u be keshtu me ne te dy
djal mos me ler ti ne vetmi

x2.te lutem djal mos luaj jo mos luaj ti me mu
behu tani i sinqert e me thuaj te du

ngado endem dhe shkoj
mua perfytyron
edhe pse pa mu ti je
mendjen tek mu e ke

un ty te paralajmroj
gabimet sti pranoj
dhe pse larg meje je
shpejt malli per ty me mer

larg teje mua malli me mer
per nje fjal ti mu sme flet

qfar u be keshtu me ne te dy
djal mos me ler ti ne vetmi

x2.te lutem djal mos luaj jo mos luaj ti me mu
behu tani i sinqert me thua ty te du

lojrat mua sme pelqejn
dua sinqeritet

jo tjeter tek mua se shkon
kam fjali qe e ke te kot

para se te gabosh prej fjaleve qe do tme thuash sot
e pres un sot me fjal
je e imja je e rrall

x2.larg teje mua malli me mer
per nje fjal ti mu sme flet

qfar u be keshtu me ne te dy
djal mos me ler ti ne vetmi

x2.te lutem djal mos luaj jo mos luaj ti me mu
behu tani i sinqert me thua ty te du

jo jo jo jo
mos luaj me mu behu i sinqert me thuaj ti te duu.

DËRGOI: