Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Alil Kërkuti
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
Nuk ka akoma asnjë votë

Këndon kryesisht: hip-hop

Alil Kërkuti është këngëtar. Më datë 21 Tetor 2016, Alil Kërkuti publikon videoklipin "Unë Të Du".

Më datë 26 Gusht 2017, Alil Kërkuti publikon videoklipin "Me Hile". Muzika e këngës u punua nga Gramoz Kozeli, teksti u shkrua nga Mirjeta Mema, ndërsa për orkestrimin u kujdes De Vox.

Më datë 4 Nëntor 2017, Alil Kërkuti publikon videoklipin "Ti Je Problem". Muzika e këngës u punua nga Gramoz Kozeli, teksti u shkrua nga Mirjeta Mema, ndërsa për orkestrimin u kujdes De Vox.

Më datë 15 Janar 2018, Alil Kërkuti publikon videoklipin "Jemi Nje". Muzika e këngës u punua nga Gramoz Kozeli, teksti u shkrua nga Mirjeta Mema, ndërsa për orkestrimin u kujdes De Vox.

Më datë 19 Janar 2019, Alil Kërkuti publikon videoklipin "Gucci".

Në vitin 2019, Alil Kërkuti publikon albumin "Wildlife".

Më datë 1 Prill 2019, Alil Kërkuti & Dana Jo publikojnë videoklipin "Give Me Love".

Më datë 20 Korrik 2019, Alil Kërkuti publikon videoklipin "Mari Marie".

Më datë 1 Janar 2020, Alil Kërkuti publikon videoklipin "T'ka Prish Fama". Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera

Më shumë artikuj nga Alil Kërkuti »


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet