Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio

Alil Kërkuti - Pendimi  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

25/07/2016

2016-07-25T02:41:59


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pendimi" kënduar nga Alil Kërkuti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Alil Kërkuti i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Aida Doçi - Pendimi

nje gje shpirtin ma rendon
nuk e di as vet qka kam 2x

te lutem zot ti tregom
n'zemren time a kam iman
te lutem zot mu tregom
n`zemren time a kam iman 2x

mu gjunahet m`kan bo ven
nuk pom lon zot met permen 2x

o All-llah ti qe jep jet
ngjallma zemren qe mka vdek 2x

a su ngope nefsi im
me mekate e defrim 2x

a nuk erdhi koha mo me u pendu
me lot tuj qa 2x

ban gjunahe ne fshetehsi
dhe menon askush se di 2x

hiq prej zotit turp nuk ke
qe te sheh kudo qe je 2x

Dardan Aliu - Pendimi

All`llaaaaaaaaaaah
Ti na shpëtooooo

Nëse e Kërkon shpëtimin
mos e harro ti pendimin
Nëse e kërkon xhehnetin
Islamit bonja yzmeetiin

Shahadetin ti dëshmooo
Fal namaz e agjërooo
zekatin mos e harrooo
mundësisht në Qabe shkoooo

Mos e lakmoo Tiii kët dynjaaa
Se shum e shkurt ësht o vllaaa
Mos e lakmo tii mos e lakmoooo
Fal namaz pendohu ` agjërooo
(Ti agjërooooooo)

Jeeetooo ti si Muslimaaaan

Jeeetooo ti me ndeeeeeer
se n`ket jet weq hyn e deeeL

Ardian Qokaj - Pendimi

sonte per ty un po mendoj
dhimbje e trishtim
po ku shkuan ato dit te tbukura
puthjet plot pasion e perqafim
ditet ikin e kalojn
kalojn pa ndjenje e dashuri
cdo gje e kote dhe e shkrete
me duket bota pa ty

Ref
Lutem zotit mos mkerko
se une me nuk do te jem
i degjove njerzit se cfare thon
e per mua ti nuk mendove
lotet e tua skam me vlere
se gjithcka per ne ka mbaru
eshte e veshtire per tu harruar
por keshtu me mire le tjete

dikur ti me bere
me bere nje prentim
te dua ty ne perjetsi
te dua ty o shpirti im
fjalet iken i mori era
gjithcka humbi dikur larg
ti mua nuk me besove
dhe njerzit ne na ndan

Ref 2x
Lutem zotit mos mkerko
se une me nuk do te jem
i degjove njerzit se cfare thon
e per mua ti nuk mendove
lotet e tua skam me vlere
se gjithcka per ne ka mbaru
eshte e veshtire per tu harruar
por keshtu me mire le tjete

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Alil Kërkuti:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet