Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Alim Dauti & Elvana Sadriu - Moshe E Rinise

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moshe E Rinise".
3. Video është e këngës "Moshe E Rinise", por nuk këndohet nga Alim Dauti & Elvana Sadriu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Alim Dauti & Elvana Sadriu - Moshe E Rinise  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Pjesëmarrëse në

Polifest 2009

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Elvana Sadriu

18/11/2009

2009-11-18T16:43:28+00:00Alim Dauti:
Malli per ty mbi re.
pikon sot permbi dhe.
djegen si te ishte zjarr,
pervelon dhe djeg.

Elvana Sadriu:
Dhe do te shuash kte mall,
eja ti me rri kaq prane
do doja te mos ishim larg,
qe te mos shiheshim kaq rralle

Alim Dauti:
Kaq pa pritur kjo mosh e rinise,
me sjell nje lule,
ajo vetem mbin.

Elvana Sadriu:
Atij djali do ja le kujtim,
qe te mos lendoja,
sonte ne perqafim

Alim Dauti & Elvana Sadriu:
Kaq pa pritur kjo mosh e rinise,
me sjell nje lule,
ajo vetem mbin.
Atij djali do ja le kujtim,
qe te mos lendoj une
sonte ne perqafim

Elvana Sadriu:
Edhe pse nuk te kam prane,
perseri me ty une jam.
do doja te mos ishim larg,
qe te mos shiheshim kaq ralle

Alim Dauti & Elvana Sadriu:
Kaq pa pritur kjo mosh e rinise,
me sjell nje lule,
ajo vetem mbin.
Atij djali do ja le kujtim,
qe te mos lendoj une
sonte ne perqafim

Alim Dauti & Elvana Sadriu:
Kaq pa pritur kjo mosh e rinise,
me sjell nje lule,
ajo vetem mbin.
Atij djali do ja le kujtim,
qe te mos lendoj une
sonte ne perqafim

Alim Dauti & Elvana Sadriu:
Kaq pa pritur kjo mosh e rinise,
me sjell nje lule,
ajo vetem mbin.
Atij djali do ja le kujtim,
qe te mos lendoj une
sonte ne perqafim


Ky tekst u dërgua nga Dafina
Më Shumë Këngë Nga Alim Dauti:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet