Elvana Sadriu
Elvana Sadriu

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja
  • Vushtrri
  • Jeton në
  • Zvicër

Biografia

BIOGRAFIA: Elvana Sadriu është një këngëtare e njohur. Elvana Sadriu e lindur ne Kosovë por jeton dhe punon në Zvicër, Zurich. Merret me muzikë qe nga mosha e femijërisë ku me parë ishte edhe anëtare ne ansamblin e mirënjohur "Shota". Ka marrë pjese ne video incizime te festave dhe programe televizive festive, ku edhe vazhdon te marrë pjesë. Për këngët e realizuara ka bashkëpunuar me emra te njohur te muzikes, si Nexhat Mujovi(Wirusi), Enis Presheva, Ilir Berveniku etj. Sukseset e saj vijojnë. Në ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0