Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alisia
  • Vendlindja:
  • Ihtiman 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Bullgari 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Mars 1983
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  90

Alisia është këngëtare e huaj e njohur. Alisia është një nga këngëtaret më popullore bullgare dhe gjithashtu shumë e njohur në të gjitha vendet e Ballkanit, veçanërisht në vendet e ish-Jugosllavisë dhe Shqipërisë. Ajo është e njohur për stilin e saj muzikor vazhdimisht në ndryshim, që është midis popullores bullgare tradicionale dhe tendencave më të mira muzikore të muzikës valle evropiane. Sot ajo ka regjistruar dhe lëshuar më shumë se 50 këngë të mbledhura në pesë albume për të qenë pjesë e rëndësishme e biznesit të muzikës në Bullgari për më shumë se 10 vjet. Ajo është gjithashtu një balerin shumë e mirë dhe zakonisht merr pjesë në skenë me grupin e saj të baletit. Në vitet e fundit, Alisia ka bashkëpunat edhe me këngëtarin dhe kompozitorin shqiptar Flori, i cili dha këtu një dimension të ri muzikor. Kjo punë ndërkombëtare rezultoi në lëshimin e katër hitet, secila prej të cilëve merrte pozitë udhëheqëse në të gjitha tenditjet e muzikës në Bullgari dhe Shqipëri. Alisa ishte një mysafire speciale në edicionin e parë të Balkan Music Awards në 2010 duke kënduar këngën e saj të duetit me Flori "Ne e kraiat" ("Ky nuk është fundi"). Në Balkan Music Awards 2011 ajo fitoi çmimin për këngën më të mirë në Ballkan nga Bullgaria për vitin 2010 për këngën e saj Tvoia totalno (Totally yours).

Më datë 21 Dhjetor 2010, Flori & Alisia publikojnë videoklipin "Vajno Li Ti E".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet