A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aljad Bilimani

Not Yet Rated

  • Residence:
  • Greqi 
BIOGRAFIA: Aljad Bilimani is a singer of Southern Albania Traditional music. Më datë 12 Dhjetor 2018, Aljad Bilimani publikon videoklipin "Udhetar Mbeta", në bashkëpunim me Festim Terpollarin. Më datë 14 Mars 2019, Aljad Bilimani publikon videoklipin "Kolazh 2019", në bashkëpunim me Festim Terpollarin. Muzika e këngës u punua nga Rino Boci, teksti u shkrua nga Aljad Bilimani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Rino Boci....

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Pellumb Plaka

Cen Noreci

Arjan Carcani

Hasan Marra

Altin Marra

Viktor Kulaj

Fatos Selmani

Alfred Selimi

Samiu I Plugut

Klajdi Topi


Tags: Aljad Bilimani

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019